Ekonomickou krizi řeší jezení žab… (2 Comments)

Pan Baťa na téma Hospodářská krize řekl již před 70-ti lety toto: „Přelom hospodářské krize? Nevěřím na žádné přelomy sama od sebe! To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize je jen jiné jméno pro mravní bídu. To mravní bída je příčina, hospodářská krize jen důsledek. Jakákoliv vnější krize je jen důsledkem krize vnitřní. Krize materiální je jen výsledkem krize duchovní… Prvotní je vždy duchovní příčina, materiální, viditelný problém je jen důsledkem duchovního …Kniha JoyManagement učí, že krizi řeší jen pevné zaměření na čistotu myšlenek a vznešenost snů. Jen to učiní hráz většině pandemií – především pandemii nejhorší – pandemii negací. Dobrá vůle, dobré zvyky a dobrá práce v dobré partě zmohou víc, než jakékoliv očkování. Největší nemocí je náš strach. Zbytečný strach je tou pravou bezmocí, která svírá naše vnitřnosti, dusí náš dech a kalí zrak. To je ta pravá bezmoc, jež nám může ublížit! Máme před sebou krizi informační, nikoliv ekonomickou, či zdravotní. Nemocí je náš strach, který je nakažlivý svým ventilováním!
Úvod knihy JoyManagement popisuje jedinou funkční obranu proti kolektivnímu negativismu, kterou je individuální pozitivismus. Jak se léčí tma? Jedině světlem! Na negativismus existuje také jen jediný lék – pozitivismus. I na bezcílný život funguje jediný lék – dobrý program žitý v dobré partě. „Krizi myšlení“ uzdraví jen „zdravé myšlení“.  Léčit nemoc těla je stejné jako obalovat Měsíc staniolem, aby lépe svítil. Stav těla odráží stav ducha stejně, jako Měsíc odráží světlo Slunce. Přestane-li Slunce svítit – ztemní i sám o sobě temný Měsíc. Přestane-li zdravý radostný duch prosvěcovat naše tělo – to se s určitou setrvačností zkormoutí a začne chřadnout. Stejně tak zchřadla i světová ekonomika. Je jen odrazem nemoci zvané špatný životní program žitý ve špatné životní partě…
JoyManagement představuje moderní dobu jako vynikající seberealizační prostor pro krásné lidi. Ukazuje jim prostor pro své uplatnění. Není každá krize zároveň příležitostí? Žijeme v době velkolepých možností pro zářné lidi. Dnes vlastně stačí i jen radostně poblikávat a již to pomáhá ve tmě zbloudilým ke zdraví, úspěchu i k přátelství. Není to nádherné?

Nežijeme v době příležitostí pro supermany, ale pro joymany… Dnešek nesvědčí jen lidem silným, ale i pozitivním – a to je fajn.

Dnešní doba nepřeje jen silným mozkům a silným tělům, ale radostným, duchovním tvářím a milosrdným činům. Ty v dnešním šeru svítí o to silněji, oč je celospolečenský smutek temnější. V čem spočívá krása této doby, tohoto druhu krize? Je příležitostí nikoliv pro silné, ale pro krásné, zářné, dobré, ušlechtilé, vznešené, pohádkové, nadějné, laskavé a věřící lidi! Každá doba temna je příležitostí pro světlušky. Sebekrásnější můry si v hluboké tmě nikdo nepovšimne, zatímco drobnou světlušku přehlédnout nelze…
Žijeme v převážně materialistické společnosti. Jaké to s sebou musí přinést krize? Materiální!!! Respektive duchovní, ale ty materialismus nevidí a musí proto procitnout díky jejím důsledkům, které jsou vždycky materiální. Materiální vyjádření krize nám dává šanci prokouknout svoji duchovní příčinu. Je to stejné, jako když nám na pleti viditelné akné dává příležitost k pochopení neviditelného zánětu vnitřních orgánů. Viditelná krize pleti je přeci jen viditelným důsledkem neviditelné orgánové toxicity. A pozor! Co nám logika dnešní krize říká o té zítřejší? K těm, ke kterým ještě nedolehl šepot materiální krize dneška, bude muset promluvit hlas materiální krize zítřka. A ta již bude daleko silnější. A k těm, ke kterým nepronikne hlas krize zítřejší bude muset zahřmět krize následná, ještě děsivější… Každá materiální krize je příležitostí k ošetření duchovního sluchu a každá krize dneška je příležitostí k předejití krizi zítřka…

JoyManagement popisuje dnešní dobu jako výsledek v čerejších snů a zároveň tím dává prorockou vizi zítřka. I ten bude jen odrazem snů dnešních… Viditelný problém je příležitostí k neviditelné změně. Neošetříme-li ducha, tj. naše myšlení,  dojde k duchovní smrti a v důsledku toho i ke smrti fyzické. Co způsobilo dnešní krizi? Včerejší myšlení. Proč? Protože dnešní den je výsledkem včerejších snů. Je-li dnešek krásný – znamená to, že jsme včera (jako kolektiv) snili krásně. Naopak – nelíbí-li se nám dnešek? Zřejmě nebyly v pořádku ani včerejší (kolektivní) sny. Co odvrátí zítřejší krizi? Dnešní změna myšlení. Zítřek bude výsledkem dnešních snů! Jsou krásné?
V knize Joymanagement učím lidi konzumaci zdravých myšlenek. Léčba zítřka začíná léčbou myšlenkového a emociálního dneška. Zkažené myšlenky nakonec zkazí i naše těla a my onemocníme. Zkažené myšlenky ale zkorumpují i zákonodárství, politiku i ekonomiku a tím nás učiní nejen nemocnými, ale i bezmocnými. Stáváme se oběťmi systému, který nás degraduje na pracovní sílu, která vytvoří zisk, z něhož větší část předáme oněm „vyšším zájmům“ a zbytek zisku, který nám zůstane v kapsách, také prožijeme podle cizích – „vyšších scénářů“. Nakonec jim odevzdáme zisk celý. Jak to? Odevzdáme jej (jako nemocní otroci konzumismu) ve formě útraty za kraviny a za léčbu nemocí s konzumismem kravin spojenými… Tento mechanismus generuje davy nespokojených, nešťastných a manipulativních marodů, kteří si chodí pro recepty na leky k lekařům a s recepty na leky do lekáren.
No a jak to pokračuje? Konzumace špatných myšlenek vede ke tvorbě ještě horších smyšlenek. A tato kumulace negativismu vede ke strachu, který vede zpočátku k drobným osobnostním půtkám jednotlivců a později ke rvačkám větších a větších kolektivů. Jak to? Byli jsme stvořeni k tomu, abychom četli černé kroniky, bulvár a sledovali pokleslé seriály? Nevede takováto komunikace světa k jeho virtuálnímu vnímání jako něčeho podezřelého, zlého, hemžícího se psychopaty, podvodníky a nepřáteli? Není jen normální, že se začínáme druhých lidí bát, že od nich předpokládáme víc zlého, než dobrého? Jsme tu proto, abychom pomlouvali, nadávali a bojovali? Co má „boj“ společného se strachem? Když se řekne – „bojím se“… znamená to, že bojuji sám se sebou. Když řekneme „bojuji“, tak se rvu s někým jiným. Kdežto „strach“ je (ve smyslu „bojím se“) bojem sama se sebou. A tento zápas se sebou vyvolá posléze i boj s někým jiným. Jsou to strachy v nás, které vedou k boji navenek. Například se bojím, že nezvládnu uživit rodinu – začnu bojovat proti těm, kteří to po mě chtějí, nebo proti těm, kteří to dokáží lépe než já. Nebo se bojím, že nejsem dost dobrý pro svoji ženu – začnu  bojovat s ní, začnu ji ponižovat, aby „klesla“ pod obraz, pod úroveň mého nízkého já, no a pro jistotu začnu bojovat i se všemi muži okolo… Jakýkoliv strach ve mně vede k boji, který vychází ze mě. Kniha JoyManagement učí odvaze snít, praktičnosti plánovat a tudíž i odvážně žít. Učí velkorysým, odvážným a šlechetným činům vzdorujícím strachu. Proč? Protože strach je nebezpečnější než jakýkoliv známý virus. Jak to? Protože je nakažlivější, než Ebola. Šíří se lavinovitě, šíří se jak domino, kde je každá další ustrašená kostečka schopna shodit ne jednu, ale desítky dalších… Strach je zákeřnější než virus, protože jej nikdo cíleně nemýtí, nikdo jej cíleně nediagnostikuje a není na seznamu lidstvo ohrožujících nebezpečí. Média nás straší různými zvířecími i ptačími chřipkami, ale nestraší nás strachem. Proč? Musela by nás strašit sama sebou a varovat sama před sebou! Na cigaretových krabičkách musí být ze zákona napsáno „Kouření vážně poškozuje zdraví“… Představte si noviny, které by měly nápis „Rudé právo, či „Mladá Fronta Dnes vážně poškozuje zdraví…“.  Druhý den by tam bylo napsáno „Mladá Fronta Dnes vážně poškozuje zdraví, ale nic si z toho nedělejte… ta zítřejší ho poškodí mnohem víc…“. Opět se ptám – hovoříme-li o krizi – nejedná se dnes (stejně jako kdykoliv jindy) o „krizi myšlenek“?

Pokračování zítra …

2 Responses to “Ekonomickou krizi řeší jezení žab…”

  1. PHILIP Says:


    CheapTabletsOnline.com. Canadian Health&Care.Best quality drugs.Special Internet Prices.No prescription online pharmacy. High quality drugs. Order drugs online

    Buy:Valtrex.Mega Hoodia.Prevacid.Nexium.Accutane.Synthroid.Lumigan.Petcam (Metacam) Oral Suspension.Prednisolone.Retin-A.Zovirax.Human Growth Hormone.Arimidex.Actos.100% Pure Okinawan Coral Calcium.Zyban….

  2. LEWIS Says:


    NEW FASHION store. Original designers collection at low prices!!! 20 % TO 70 % OFF. END OF SEASON SALE!!!

    BUY FASHION. TOP BRANDS: GUCCI, DOLCE&GABBANA, BURBERRY, DIESEL, ICEBERG, ROBERTO CAVALLI, EMPORIO ARMANI, VERSACE…