Adoptuj si svého řeka … Komentáře nejsou povoleny

Zeptal se nás stát na to, zda jsme ochotni platit řecké dluhy? Ne… Proč? Protože by se dozvěděl, že …???!

Když jsme se rozhodli patřit do silně socialistické EU, tak jsme se lecčeho zřekli. Prezident Václav Klaus řekl: „Jedním podpisem jsem přestal být prezidentem samostatného státu…“. A stejným podpisem jsme přišli o právo rozhodovat o své peněžence. Jasně, že jsme i k nějakým právům přišli. Například k tomu až u nás upadne pracovní morálka a tím klesne životní úroveň pod úroveň EU, tak nás také začnou živit ti druzí.

Zatím patříme v rámci EU k těm „obyčejným“, tj. bezvýznamným. Před námi jsou tudíž tři cesty. První cestou je začít pracovat jak o život a mít se dobře (ovšemže za cenu, že budeme platit ty, kterým se pracovat nechce). Druhou cestou je rozhodnutí pro cestu Řecka – nechat se živit těmi pracovitými. Cestou třetí je zůstat těmi „obyčejnými“, kteří sice platí také, ale bez životní úrovně těch pracovitých.

Bohaté Německo a pár dalších se rozhodlo Řecko podržet. Rozhodli se ale k tomu němečtí, francouzští a například i čeští občané? Nebo to bylo jen rozhodnutí jejich vlád? Evropské vlády jsou zdá se sociálnější než jejich vlastní občané. Jak by u nás dopadlo referendum na téma „Adoptuje si každý z nás svého protestujícího Řeka? Přispějeme každý z nás Řekům částkou 2500,-Kč? Zaplatíme ze svého jejich dluhem koupenou životní úroveň…?“ Vždyť i my jsme zadlužení. Každý z nás dluží již tak spoustu státem prohýřených peněz. Chceme cizím dluhem zatížit náš, již tak napjatý splátkový kalendář?

Pokud půjčuje zadlužený člověk, tak tím říká – sám teď svůj dluh splácet nebudu. Zadlužím se ještě víc, nechám si narůst další úroky a začnu nejdřív platit dluh cizí… Tak co milí spoluobčané? Chcete si dnes adoptovat cizí dluhy s nadějí, že ty vaše jednou někdo cizí také zaplatí? Doufám, že se na nekompromisním „NE!“ shodneme i napříč celým politickým spektrem. Dnes snad již víme, že dluhy neplatí stát, ale my, daňoví poplatníci. Pokusme se zde o malé referendum. Pokud si chcete adoptovat svého zadluženého Řeka – napište mi dolů do diskuse něco ošklivého. Třeba mi vynadejte do nesolidárních a zmatených popletů… Pokud si Řeka adoptovat nechcete, tak přihoďte karmu, nebo napište něco milého… Třeba takto vyjádřené názory také něco ovlivní. Třeba, možná, snad…

Comments are closed.